Naše farnost se zapojila do Tříkrálové sbírky a před kostelem dnes koledovali po bohoslužbách tři králové Kašpar, Melichar a Baltazar s pokladničkou v rukách. Rozběhla se tak celorepubliková sbírka na dobročinné účely, kterou organizuje právě Charita České republiky. Děkujeme rodině Pavelců z naší farnosti, že se o projekt stará:)

Prostředky z Tříkrálové sbírky jsou tradičně určeny na pomoc lidem nemocným, se zdravotním postižením, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně potřebným. Sbírka má předem jasně daná pravidla pro rozdělení výtěžku (viz graf nahoře) a je koncipována tak, že naprostá většina vykoledovaných prostředků zůstává v regionu, kde byly vybrány. Předem jsou také stanoveny záměry, na které se v daném roce vybírá.

Nejvýznamnější záměry Tříkrálové sbírky 2015

(Členěno podle diecézí, seznam je průběžně doplňován.)

Diecéze Brno

Záměry uvedeny v přiloženém souboru (dokument RTF)v přiloženém souboru

Diecéze České Budějovice

Diecéze Hradec Králové

Diecéze Litoměřice

Římskokatolická farnost Děčín IV-Podmokly: příspěvek na speciální rehabilitaci pro dvě děti po mozkové obrně v sanatoriu v Klimkovicích; Farní charita Lovosice: podpora služby Azylového domu  pro matky s dětmi (úhrada energií); Oblastní charita Chomutov: nákup školních pomůcek dětem ze sociálně slabých rodin;Oblastní charita Česká Kamenice: nákup vybavení do bytů Chráněného bydlení; Farní charita Mladá Boleslav: nákup zdravotnických a dekubitních matrací pro Dům péče Českého Červeného kříže v Mladé Boleslavi, které jako jediné ve městě poskytuje paliativní péči a řada dalších.

Arcidiecéze Olomouc

Záměry uvedeny v tabulce (sešit MS Excel)v tabulce.

Diecéze Ostrava-Opava

Záměry uvedeny v tabulce (sešit MS Excel)v tabulce.

Diecéze Plzeň

Arcidiecéze Praha

Pomoc rodinám a matkám s dětmi, podpora nových Farních charit v pražské arcidiecézi, Česká nemocnice sv. Karla Lwangy v Ugandě.

{gallery cols=6}trikralsbirka15{/gallery}

{flike}