Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
- Advent je krásné období, plné něžnosti a citu. Nejdůležitější jsou Velikonoce. Advent je pro malé děti. Jsou citlivé a všechno vnímají.
- Karel IV. vymohl, že v adventu jsou roráty. Kněz má v adventu fialovou barvu, ale roráty jsou slaveny v bílé barvě. Advent je nová šance. Máme zjistit, že Bůh je v mém srdci.
- Včera v Domově důchodců jsem si uvědomil, že bude konec světa. A ty ženy v DD se chystají na svůj konec. Na setkání s Kristem. Nosíme v sobě nebe nebo peklo., a podle toho budeme po smrti souzeni.
- Víra je od slova věrnost, mám být věrný Pánu Bohu. Modlitba, kostel, svatá zpověď, svaté přijímání. Dát svou starost Pánu. Být aktivní, ale vše očekávat od Pána Boha.
- Bůh nás vychovává i v dospělosti. My lidé vychováváme děti tak do 12 let, kdy jim určujeme mantinely. Pak si je děti určují už samy.

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

003V rámci projektu Adopce na dálku Arcidiecézní charity Praha podporují naši farníci další dítě. Příspěvky jsou určeny na podporu školního vzdělávání a nákup nezbytných potřeb souvisejících se studiem.

Sinchana (8 let) je aktivní a poslušná dívka. Má mnoho přátel, se kterými si ráda hraje a tráví s nimi svůj volný čas. Sinchana krásné zpívá a tančí. Studium ji opravdu moc baví. Má velmi dobré výsledky. Učitelé ji mají moc rádi a jsou s ní opravdu spokojeni. Sinchanina rodina je chudá. Žijí v oblasti lesa, která je vzdálená od civilizace. Postavili si zde domek z přírodních materiálů, které našli. Dům stojí na státní půdě, toto místo tedy budou muset opustit, pokud to po nich vláda bude požadovat.Otec pracuje jako námezdní dělník, vykládá kameny z nákladního auta. Tato práce je nepravidelná, rodinný příjem tedy není stálý. Matka někdy chodí pomáhat otci, když má rodina opravdu velkou nouzi. Rodiče si moc přejí, aby Sinchana mohla studovat a měla naději na lepší budoucnost.
Lidé, kteří neumí číst a psát:
- nemotivují svoje děti ke studiu, takže většina z nich ukončí školní docházku během 2. - 4. třídy ZŠ
- mají nízké seběvědomí a nejsou rovnocenným partnerem ostatním vrstvám společnosti
- jsou snadno manipulovatelní, např. při volbách
- často podepíšou otiskem palce smlouvu, jejíž správnost nemohou zkontrolovat (např. si od lichváře půjčí 500 rupií a podepíší 5.000 rupií, které pak splácí formou téměř nevolnické práce)
- neumí hájit své zájmy a často přistoupí na velice nevýhodné podmínky (např. vysoký úrok při půjčkách)

Sichnanini rodiče jsou v přístupu ke vzdělání své dcery světlou výjimkou. Jsme proto rádi, že můžeme podpořit s dlouholetým výhledem toto další dítě. -pp-

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení

DSC02068V neděli jsme podpořili papežská misijní díla díky nápadu Pavly K. uspořádat tradiční aktivitu Misijní koláč. Stoly před kostelem se po mši sv. zaplnily dobrotami domácí výroby a za dobrovolný příspěvek si každý mohl nejen na místě zakousnout, ale i odnést k odpolední nedělní kávě něco sladkého domů. Díky všem farníkům za napečení i "strávnickou účast".

Papežská misijní díla (PMD) jsou církevní nezisková organizace, která pod přímou patronací papeže koordinuje a zajišťuje misijní činnost katolické církve ve všech kontinentech. Prostředky jsou získávány z darů, pořádání sbírek a ze správy vlastního majetku. PMD ustavují a přidělují prostředky ze svých fondů v souladu s kanonickým právem a právním řádem České republiky.

Fotografie zde.

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

DorisAdopce na dálku – Child Sposorship Programme – Roční zpráva.
Angela Doris úspěšně zakončila svá studia 2. PUC. Nyní se rozhodla postoupit do stupně v B. Com. Oba její rodiče pracují, aby dětem poskytli dobré vzdělání. Její matka je učitelkou ošetřovatelek, otec námezdním dělníkem. Všechny tři děti studují. Doma je s nimi i babička dětí. Celá rodina o dívku Doris velice pečuje. Také Doris je ráda v jejich přítomnosti. Stává se odpovědnější a zralejší. Ve studiu si vede dobře. Jak ona sama, tak její rodinní příslušníci jsou vděčni jejím dárcům.
Vyšší škola při Kláštěře svatého růžence v Honnavaru, školní rok 2018/2019. Příští školní rok 2019/2020: S.D.M Univerzita v Honnavaru.
Oblíbený předmět: ekonomika
Celkový prospěch 399 ze 600 bodů v šesti předmětech
Její ambice: stát se učitelkou
Předpokládaný konec studia: 5 let do 2024.
Podrobnosti o pokroku studentky: Doris Angela je schopna menších rozhodnutí o své osobě. Je velice pečlivá a poslušná. Jako nejstarší dítě v rodině přebírá péči o mladší sourozence. Práce jí svěřené vykonává odpovědně. Projevuje velký zájem o vztahy s rodiči. Také se zajímá o svůj podíl na pracích v domácnosti.

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.