Na počátku léta se ve Skokách u Žlutic (Maria Stock) koná Noc světel se zpěvy z Taizé. V naší farnosti pravidelně pořádáme modlitby se zpěvy z Taizé a Noci světel se naše "schola" účastní od samého počátku. Letos se Noc světel konala již posedmé. Skoky u Žlutic (Maria Stock) je znovu objevené poutní místo, které určitě stojí za návštěvu. Během července a srpna je kostel otevřený od 9 do 18 hodin.

V kostele je také bohatý kulturní program, který si můžete prohlédnout zde. Barevné fotografie najdete zde, černobílé pak zde a videozáznam timelapse zde.

-rm-

Taize pozv 2016 05Srdečně zveme na modlitbu se zpěvy z Taizé ve čtvrtek 19. května od 19:30. Nácvik zpěvu a příprava prostor bude od 19 hodin.

Francouzská vesnička Taizé, která se nachází na jihu Burgundska, je domovem mezinárodní ekumenické komunity, kterou založil v roce 1940 bratr Roger. Od konce padesátých let dvacátého století mnoho tisíc mladých lidí z různých zemí nachází cestu do Taizé, kde se podílejí na týdenních setkáních s modlitbami a rozjímáním. Mimo to bratři z Taizé a navštěvují lidi v Africe, Severní i Jižní Americe, Asii a Evropě a organizují malá i velká setkání, která jsou součástí „pouti důvěry na zemi“.

Podrobnosti o francouzské komunitě Taizé najdete také na stránkách www.taize.fr. Na facebooku zveme také k návštěvě stránky Taizé v České republice. -dd-

Skoky2016 web 800xV naší farnosti pořádáme pravidelné modlitby se zpěvy z Taizé.  Každý rok se většina naší scholy účastní Noci světel  ve znovu  objeveném poutním místě Skoky – Maria Stock u Žlutic na Karlovarsku. Loni tento večer kromě muzikantů navštívilo cca 200 návštěvníků, což je na toto odlehlé místo nemalý počet. Protože odezvy byly po minulých letech velmi příznivé a počet návštěvníků roste, rozhodli jsme se pokračovat. Letošní Noc světel se koná v sobotu 2. července od 20:30 hodin.

Jelikož pražské jádro improvizovaného sboru je malé a kostel je veliký, v současné době sháníme zpěváky všech hlasů a hudebníky (flétna - zobcová i příčná, hoboj, klarinet, trubka, violoncello). Vítáni jsou i ti, kteří by chtěli pomoci s výzdobou a úpravou kostela či jinak organizačně. Atmosféru  večera  může přiblížit i  pár snímků ve fotogalerii ZDE.

Pokud byste se chtěli zapojit, kontaktujete Lucii Haschkovou na tel. 604 563 38, mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., která vám zodpoví veškeré dotazy včetně ubytování a dopravy. Podrobonosti  o tomto poutním místě najdete na webu a facebooku.

FB logo 02

Po krátké pauze se do našeho kostela opět vrací modlitby se zpěvy z Taizé.  Vzhedem k časovým možnostem organizátorů jsou tyto modlitby přesunuty z neděle na čtvrtek. Aktuálně vás srdečně zveme k setkání  ve čtvrtek 21. dubna od 19:30. Nácvik zpěvu a příprava prostor bude od 19 hodin.

Podrobnosti o francouzské komunitě Taizé najdete také na stránkách www.taize.fr. Na facebooku zveme také k návštěvě stránky Taizé v České republice.

Srdečně zveme na modlitbu se zpěvy z Taizé ve čtvrtek 16. června od 19:30. Nácvik zpěvu a příprava proběhne od 19 hodin. Nenechte si ujít, během prázdnin se modlitby nekonaji a další bude až v září.

Francouzská vesnička Taizé, která se nachází na jihu Burgundska, je domovem mezinárodní ekumenické komunity, kterou založil v roce 1940 bratr Roger. Od konce padesátých let dvacátého století tisíce mladých lidí z různých zemí nachází cestu do Taizé, kde se podílejí na týdenních setkáních s modlitbami a rozjímáním. Mimo to bratři z Taizé navštěvují lidi v Africe, Severní i Jižní Americe, Asii a Evropě a organizují malá i velká setkání, která jsou součástí „pouti důvěry na zemi“.

Podrobnosti o francouzské komunitě Taizé najdete také na stránkách www.taize.fr. Na facebooku zveme také k návštěvě stránky Taizé v České republice. -rm-

Pozvánka na Taize v PDF