Osmicky 2018 04 web 900Zveme vás na velikonoční koncert duchovní hudby z cyklu  Kulturní Osmičky. Účinkuje soubor staré hudby Capella Ornamentata.

Lucie Sedláková Hůlová – barokní housle
Richard Šeda – cink, zobcová flétna
Marek Čermák – varhany

Capella Ornamentata vznikla v roce 2007 a její název bychom mohli přeložit jako „zpěvy ozdobené“. Hlavním posláním ansámblu je snaha o autentickou interpretaci převážně duchovní hudby 16. a 17. století a prezentace v České republice zatím méně známých dechových nástrojů jako je cink, sackbut a dulcian. Jeho členové působí v renomovaných českých i zahraničních souborech staré hudby. Má na svém kontě řadu vystoupení na prestižních festivalech v České republice i v zahraničí a do svých projektů zve zahraniční hudebníky. Capella Ornamentata se prezentuje i v rozhlasovém a televizním vysílání.

Kulturní Osmičky je cyklus kulturních pořadů v kostele sv. Petra a Pavla, Bohnická ul., Praha 8. „Osmičky“ se konají vždy 8. dne v měsíci v 19:30 mimo letních prázdnin. Vstupné je dobrovolné, doporučené 100,- Kč, vstup je bezbariérový. Kostel je v zimním období vytápěn. Spojení: Metro C Kobylisy, autobus č. 102 (zastávka Staré Bohnice).

Pořadatel: Renáta Molová