Osmicky 2017 11 webOboroh je folkrocková kapela z Rychnovska ve východních Čechách, která se za 28 let své existence stala legendou. Skupina má na svém kontě 25 tisíc prodaných, kritikou velmi dobře přijatých alb, přes 1000 koncertů nejen v tuzemsku, ale i na Slovensku, v Polsku, Německu, Holandsku, Francii, Švýcarsku, Irsku a společná vystoupení s Filharmonií Hradec Králové. Léta zkušeností dala Oborohu jistotu a přesvědčivost při koncertním provedení skladeb, ať už starozákonních žalmů zhudebněných vedoucím kapely Slávkem Klecandrem, nebo jiných písní, opatřených většinou jeho filozofujícími texty. Slávek vystupuje rovněž se svými sólovými recitály.

Kapela vystupuje ve složení:
Slávek Klecandr - textař, skladatel, kytary, zpěv, učitel klasické kytary na ZUŠ v Týništi nad Orlicí
Roman Dostál - (bicí dříve), nyní klávesy, zpěv, majitel a učitel soukromé hudební školy obor klávesy, kytara, flétna
Libor Ježek - bicí, zpěv, alternuje v AC/DC Czech revival paličky R-stick
Jaroslav Jetenský - basa, kytara, zpěv

Kulturní Osmičky je cyklus kulturních pořadů v kostele sv. Petra a Pavla, Bohnická ul., Praha 8.
„Osmičky“ se konají vždy 8. dne v měsíci v 19:30 mimo letních prázdnin.
Vstupné je dobrovolné, doporučené 100,- Kč, vstup je bezbariérový.
Kostel je v zimním období vytápěn. -rm-
FB udalost